AtTiny
  Projekty 1..20

1.Sygnalizacja świetlna na układzie AtTiny2313.
Programowalny układ AtTiny2313 zaprogramowany jako zabawkowa sygnalizacja świetlna z przeznaczeniem do zastosowania w makietach.

2.Wyłącznik schodowy oparty na układzie AtTiny13.
Realizuje funkcję włacz/wyłącz lampę używając dwch przycisków np parter - pietro. Elementem wykonawczym jest pzrekaźnik. Sygnalizacja ledem stanu czuwania oraz włączenia.

3.Alarm kontaktronowy oparty na układzie AtTiny13.
Włączenie układu wykonawczego po wykryciu zwarcia/rozwarcia listków kontaktronu.

4.Wyłącznik zmierzchowy oparty na układzie AtTiny13.
Włączenie układu wykonawczego ( np przekaźnik ) po odczytaniu sygnału z fotoopornika. Zabezpieczenie przed chwilowymi zmianami typu błyskawica lub światła samochodu.

5.Włącznik światła typu kołyskowego - Digispark AtTiny85.
Włączenie światła po naciśnięciu włącznika kołyskowego. Pierwsze naciśnięcie powoduje właczenie światła, nastepne jego wyłączenie.

6.Włącznik światła schodowy typu kołyskowego - Digispark AtTiny85.
Włączenie światła po naciśnięciu włącznika kołyskowego na górze lub na dole schodów. Ponowne naciśnięcie dowolnego z tych przycisków powoduje wyłączenie światła.

7.Podnoszenie i opuszczanie rolet - Digispark AtTiny85.
Ruch rolet jest realizowany za pomocą dwóch przycików kołyskowych. Przycisk Gora powoduje ruch rolety do góry. Naciśnięcie w tym czasie przycisku Dół spowoduje zatrzymanie rolety. Ponowne naciśnięcie tego przycisku rozpoczyna ruch rolet w dół. Analogicznie z ruchem do góry.

8.Włącznik światła w makietach modelarskich - AtTiny13.
Włączenie i wyłączenie światłą ( leda ) następuje po przyciśnięciu przycisku monostabilnego.

9.Włącznik światła ( przekaźnik półprzewodnikowy ) - AtTiny13.
Włączenie i wyłączenie światłą ( przekaźnika ) następuje po przyciśnięciu przycisku monostabilnego lub przycisku pojemnościowego który jest po włączeniu podświetlany.

9.Włącznik światła ( przekaźnik półprzewodnikowy ) - AtTiny13 z lokalizacja.
Włączenie i wyłączenie światłą ( przekaźnika ) następuje po przyciśnięciu przycisku monostabilnego lub przycisku pojemnościowego który jest po włączeniu podświetlany. Dodatkowo gdy światło jest wyłączone, miga led sygnalizujący lokalizację włącznika. Led gaśnie gdy światło jest zapalone i ponownie miga po jego wyłączeniu.

10.Włącznik światła schodowy - AtTiny13.
Włączenie światła po dotknięciu włącznika pojemnościowego na górze lub na dole schodów. Ponowne dotknięcie dowolnego z tych przycisków powoduje wyłączenie światła. Przyciski pojemnościowe po dotknięciu są podświetlane. Po wyłączeniu światła automatycznie gasną po ustalonym w kodzie programu czasie.Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.