Arduino - zastosowanie modułów podstawowych w wybranych przykładach.
Projekty 81..100

81. Rejestrator temperatury
Zapis na karcie SD temperatury pobranej z czujnika wbudowanego w RTC DS3231. Informacja dodatkowa to data i godzina zapisu temperatury. Dla oszczędności źródła zasilania przewidziano mozliwość wyłączenia wyświetlacza. Układ w takim wariancie pobiera 10mA prądu zamiast 50mA ze świecacym wyświetlaczem LCD. Więcej informacji o projecie...

82. Rejestrator temperatury okienkowy
Zapis na karcie SD temperatury pobranej z czujnika wbudowanego w RTC DS3231.  Informacja dodatkowa to data i godzina zapisu temperatury. Dla oszczędności źródła zasilania przewidziano mozliwość wyłączenia wyświetlacza. Układ w takim wariancie pobiera 10mA prądu zamiast 50mA ze świecacym wyświetlaczem LCD. Więcej informacji o projekcie...

83. Termostat z rejestratorem temperatury okienkowy
Regulacja temperatury w zadanym przedziale Tmin do Tmax. Dwa przekaźniki sterujące np grzałką i wiatrakiem.Zapis na karcie SD temperatury pobranej z czujnika wbudowanego w RTC DS3231. Informacja dodatkowa to data i godzina zapisu temperatury. Dla oszczędności źródła zasilania przewidziano mozliwość wyłączenia wyświetlacza. Układ w takim wariancie pobiera 10mA prądu zamiast 50mA ze świecacym wyświetlaczem LCD. Więcej informacji o projekcie...

84. Wyświetlacz graficzny Oled 128x64 - termometr
Projekt z uzyciem RTC3231.

85. Wyświetlacz graficzny Oled 128x64 - zegarek
Projekt z uzyciem RTC3231.

86. Wyświetlacz graficzny Oled 128x64 - datownik
Projekt z uzyciem RTC3231.

87. Zegar szachowy z wyświetlaczami TM1637 i modułem RTC 3231
Zagar liczy czas rozgrywki dla dwóch graczy. Więcej o projekcie...

88. Zegar szachowy z wyświetlaczami TM1637 i modułem RTC 3231
Zagar liczy czas rozgrywki dla dwóch graczy. Możliwość ręcznej regulacji jasności wyświetlaczy za pomocą potencjometru.

89. Zegar szachowy z wyświetlaczami TM1637 i modułem RTC 3231
Zagar liczy czas rozgrywki dla dwóch graczy. Możliwość automatycznej regulacji jasności wyświetlaczy za pomocą fotoopornika.

90. Projekt "Słonecznik" czyli podążanie za światłem.
Zastosowany silnik krokowy i dwa fotooporniki. Ramie z fotoopornikami ustawia się prostopadle do osi światła.

91. Szukaj światła/cienia.
Zastosowany silnik krokowy i dwa fotooporniki. Głowica z fotoelementami skanuje obszar w kącie 180 st i ustawia się na najjaśniejszym lub najciemniejszym miejscu.

92. Silnik krokowy i pilot IR
Zastosowanie pilota IR do sterowania silnikiem krokowym.

93. Silnik krokowy i pilot IR wraz z wyświetlaczem LCD
Zastosowanie pilota IR do sterowania silnikiem krokowym. Liczba kroków wprowadzana z klawiatury pilota i wyświetlana na LCD.

94. Silnik krokowy sterowany joystickiem
Ruch dzwigni joysticka powoduje zmianę kierunku obrotów silnika a głebokość wychylenia zmienia prędkość obrotów..

95. Silnik krokowy sterowany enkoderem
Wał silnika krokowego obraca się w prawo lub lewo zgodnie z obrotami enkodera.

96. Stacja pogodowa oparta na czujniku BMP180
Pomiar temperatury, ciśnienia oraz wysokości npm.

97. Rejestrator temperatury i ciśnienia oparty na czujniku BMP180
Pomiar temperatury, ciśnienia oraz zapis wyników na karcie SD. Więcej o projekcie...

98. Multiplekser HC4067 16 kanałowy analogowy
Sterowanie multiplekserem oparte na adresowaniu kodem BCD. Umożliwia połączenie pinu COM z jednym z 16 pinów CH0..CH15 co w praktyce daje możliwość podpięcia max 16 czujników do jednego pinu np A0 Arduino i odczyt z nich wartości które można zapisywać na karcie SD lub wykonywać na nich dowolne operacje.

99. Multiplekser HC4067 16 kanałowy analogowy sterowany pilotem IR
Sterowanie multiplekserem oparte na adresowaniu kodem BCD. Umożliwia połączenie pinu COM z jednym z 16 pinów CH0..CH15 co w praktyce daje możliwość podpięcia max 16 czujników do jednego pinu np A0 Arduino i odczyt z nich wartości które można zapisywać na karcie SD lub wykonywać na nich dowolne operacje. Czujnik wybierany jest z listy strzałkami na pilocie a następnie uruchamiany przyciskiem Ok. Dodatkowo jeden z przycisków na pilocie umozliwia włączenie/wyłączeni podświetlenia LCD.

100. Multiplekser HC4067 16 kanałowy analogowy sterowany licznikiem SN7493
Sterowanie multiplekserem oparte na adresowaniu kodem BCD. Umożliwia połączenie pinu COM z jednym z 16 pinów CH0..CH15 co w praktyce daje możliwość podpięcia max 16 czujników do jednego pinu np A0 Arduino i odczyt z nich wartości które można zapisywać na karcie SD lub wykonywać na nich dowolne operacje. Multiplekser adresowany jest wyjsciami A,B,C i D licznika 7490 taktowanego z Arduino.



Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.