Arduino - zastosowanie modułów podstawowych w wybranych przykładach.
Projekty 161..180

161.Obrotomierz z czujnikiem Halla.
Pomiar rpm za pomocą czujnika Halla i prezentacja wyników w aplikacji na smartona. Więcej o projekcie...

162.Częstościomierz.
Pomiar częstotliwości sygnału wraz z okresem, czasem trwania stanu wysokiego i procentem wypełnienia. Więcej o projekcie...

163.Pomiar temperatur do 800 st C za pomocą termopary MAX6675.
Pomiar temperatury termoparą z wyświetlaniem wyników na wyświetlaczu LCD.

164.Poziomica żyroskopowa oparta na układzie MPU6055 oraz Arduino Nano.
Pomiar i sygnalizacja ledem odchyleń osi X i Y. Płytka Nano i żyroskop dzięki małym rozmiarom mogą służyć jako samodzielne narzędzie poziomowania.

165.Regulator mocy z użyciem Arduino UNO oraz sterownika RBDdimmer.
Rożne tryby pracy, moc regulowana skokowo ( 25, 50 i 75% ) oraz płynnie za pomocą potencjometru. Regulacja jasności świecenia żarówki, regulacja obrotów silnika itp...Sterownik RBDdimmer umożliwia sterowanie odbiornikami zasilanymi prądem AC 230V do maxymalnego obciążenia w zależności od stosowanego radiatora ( max 16 A ). Więcej o projekcie...

166.Regulator mocy stopniowo zwiekszanej ze sterownikiem RBDdimmer.
Rożne tryby pracy, moc regulowana skokowo ( 25, 50 i 75% lub inna samodzielnie ustawiana ) oraz płynnie za pomocą potencjometru. Regulacja jasności świecenia żarówki, regulacja obrotów silnika itp...Sterownik RBDdimmer umożliwia sterowanie odbiornikami zasilanymi prądem AC 230V do maxymalnego obciążenia w zależności od stosowanego radiatora ( max 16 A ). Definiowanie tempa zwiększania mocy ( powolne rozjaśnianie, wzrost - rozpędzanie obrotów itp...). Więcej o projekcie...

167.Termostat ze sterownikiem RBDdimmer.
Trzy profile temperatury oraz profil chłodzenia. Profile wybierane przyciskami zapewniają grzanie piekarnika do zadanej temperatury. Czwarty profil jest chłodzeniem z możliwością płynnej regulacji obrotów wentylatora. Definiowany czas pracy każdego profilu. Więcej o projekcie...

168.Pomiar prędkości wiatru. Arduino ProMicro z układem ADS1115.
Pomiar prędkości wiatru metodą pomiaru generowanego napięcia i odczytu za pomocą układu 12 bitowego zwiększającego precyzję odczytu z pinów analogowych.

169.Klawiatura numeryczna i nadajnik/odbiornik RF433.
Znaki z klawiatury po naciśnięciu przycisku # zostają wysłane i odebrane przez odbiornik. Układ może służyć do zdalnego sterowania urządzeniami wymagającymi podania dowolnego kodu cyfrowego o dowolnej długości.

170.Joystick i nadajnik/odbiornik RF433.
Zdalne sterowanie za pomocą joysticka i układu nadajnik/odbiornik RF433. Ruch dzwigni joysticka przekazuje do odbiornika sygnal od 0 do 1023 w kierunkach góra/dół oraz prawo/lewo jak również w kierunkach pośrednich.

171.ProMicro wspomagane układem ADS1115 jako woltomierz.
Układ zwiększający precyzję odczytu 12 lub 16 bitowy zapewnia poprawny i stabilny odczyt napięć z pinów analogowych. Możliwość odczytu z czterech woltomierzy.

172.ProMicro wspomagane układem ADS1115 jako woltomierz i wskaźnik napięcia.
Układ zwiększający precyzję odczytu 12 lub 16 bitowy zapewnia poprawny i stabilny odczyt napięć z pinów analogowych. Odczyt napiecia, wskaźnik procentowy oraz belka postępu.

173.Lokalizator GPS oparty na układzie NEO6Mv2.
Pobieranie informacji o lokalizacji urządzenia. Data i czas pobierane z satelity. Informacja o liczbie dostepnych satelitów. Wysokosc oraz prędkość.

174.Rejestrator GPS oparty na układzie NEO6Mv2.
Pobieranie informacji o lokalizacji urządzenia. Data i czas pobierane z satelity. Informacja o liczbie dostepnych satelitów. Pomiar prędkości oraz pokonywanej odległości.

175.Prędkościomierz GPS oparty na układzie NEO6Mv2.
Do wyświetlania prędkości oraz licznika kilomentrów został użyty wyświetlacz Oled. Licznik kilometrów z dokładnością do trzech miejsc po przecinku ( metry ) z zapisem stanu w zewętrznej pamięci Eprom AT24C256.

176.Sygnalizacja świetlna na układzie AtTiny2313.
Programowalny układ AtTiny2313 zaprogramowany jako zabawkowa sygnalizacja świetlna z przeznaczeniem do zastosowania w makietach.

177.Belka tensometryczna jako waga.
Układ pomiarowy oparty na HX711 odczytujący masę ciała.

178.Termometr DS18B20 z wyświetlaczem TFT 2.4 cala.
Wyświetlanie temperatury na wyświetlaczu TFT z kolorystyką zależną od przedziału temperatur.

179.Wyłącznik schodowy parter-piętro z sensorami dotykowymi..
Wyłacznik realizuje funkcję włączenia/wyłaczenia światła na klatce schodowej lub pomieszczeniu przez dotknięcie dowolnego sensora który uruchamia przekaźnik sterujący oświetleniem. Dodatkowo sygnalizacja ledem stanu wyłącznika. Więcej na temat projektu...

180.Wyłącznik schodowy parter-piętro-piętro z sensorami dotykowymi..
Wyłacznik realizuje funkcję włączenia/wyłaczenia światła na klatce schodowej lub pomieszczeniu przez dotknięcie dowolnego z trzech sensorów który uruchamia przekaźnik sterujący oświetleniem. Dodatkowo sygnalizacja ledem stanu wyłącznika. Więcej na temat projektu...



Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.